Аналіз частоти виявлення вроджених вад серця плода при проведенні пренатальної діагностики в Запорізькій області
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.3.13552Анотація
У клініці Запорізького обласного центру репродукції людини на пренатальних консиліумах за період 2011–2012 р. обстежено 1139 вагітних. За цей період виявлено 177 випадків вроджених вад серця. Вік вагітних з вродженими вадами серця плоду варіював від 18 до 45 років. Фактори ризику з розвитку фетальної серцевої патології: вірусна інфекція в першому триместрі вагітності у 13 (7,3%) жінок, супутня внутрішньоутробна інфекція у 5 (2,8%), обтяжений перебіг вагітності та ускладнений акушерсько-гінекологічний анамнез мали 16 (9%) жінок, вік матері більше 35 років у 39 (22%), професійні шкідливості у 8 (4,5%) вагітних. Найчастіше вроджені вади серця у плода визначають протягом другого триместру вагітності (62,2%), найменше – на перший триместр (4%). Найчастішою формою вроджених вад серця плода є дефект міжшлуночкової перетинки. Загальний атріовентрикулярний канал діагностовано у 8,5% випадків, він поєднувався з хромосомною патологією у 26,6% випадків, що було показанням до переривання вагітності.
Ключові слова: пренатальна діагностика, вроджені вади серця, хромосомна патологія.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).