Особливості кардіоінтервалографії та психологічного стану молодих людей з різним ризиком розвитку артеріальної гіпертензії

Автор(и)

  • О. V. Denefil Zaporozhye State Medical University,

DOI:

https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.3.13565

Анотація

Обстежено 153 хлопця та 173 дівчини, студентів медичного університету, з низьким і високим ризиком розвитку артеріальної гіпертензії. За результатами кардіоінтервалографії встановлено, що у юнаків і дівчат з високим ризиком розвитку артеріальної гіпертензії у положенні лежачи переважає активність симпатичного відділу автономної нервової системи. В ортостазі у студентів з низьким ризиком розвитку артеріальної гіпертензії, порівняно зі студентами з високим ризиком, визначено більші резерви адаптації. При високому ризику розвитку артеріальної гіпертензії зникає статева різниця автономного забезпечення діяльності серцевого ритму, зростає активність симпатичного відділу, що є передумовою виникнення артеріальної гіпертензії. При дослідженні психологічного стану за тестом FPI не визначено різниці між групами осіб з різним ризиком розвитку артеріальної гіпертензії.

Ключові слова: артеріальна гіпертензія, кардіоінтервалографія, психологічний стан, студенти.

Біографія автора

О. V. Denefil, Zaporozhye State Medical University

д. мед. н., каф. патологічної фізіології ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України»

##submission.downloads##

Опубліковано

2013-06-13

Номер

Розділ

Оригінальні дослідження