Дослідження показників поширеності псоріазу в країнах світу та Україні
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.3.13569Анотація
Наведено дані щодо поширеності псоріазу в різних країнах світу з урахуванням географічних, расових і статево-вікових особливостей хворих. Зазначено, що псоріаз – це хвороба-космополіт, розповсюдженість якої залежить від регіону і коливається в межах від 0,1% до 11,8%. Визначено країни північної та західної Європи, у яких визначають найбільший відсоток хворих на псоріаз. Відзначено розбіжність офіційних і фактичних даних щодо поширеності псоріазу в Україні, незадовільний рівень організації лікарської допомоги хворим на псоріаз у нашій країні та окреслено основні напрямки вирішення проблеми псоріазу та запобігання його ускладненим формам.
Ключові слова: псоріаз, псоріатична хвороба, статистичні дані, поширеність, статево-вікові особливості.
##submission.downloads##
Опубліковано
2013-06-13
Номер
Розділ
Оригінальні дослідження
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).