ВПЛИВ СИМВАСТАТИНУ І КОРАРГІНУ НА КЛІНІЧНИЙ ПЕРЕБІГ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ, МАСУ ТІЛА ТА ХАРАКТЕР РОЗПОДІЛУ ЖИРОВОЇ ТКАНИНИ У ХВОРИХ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 2 ТИПУ
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.3.13574Анотація
Вивчено ефективність застосування симвастатину та кораргіну у хворих на ішемічну хворобу серця з цукровим діабетом 2 типу. Обидва препарати достовірно покращують клінічний перебіг ішемічної хвороби серця. Однак, доведено доцільність призначення аналізованого поєднання препаратів на фоні традиційної терапії з метою збільшення толерантності до фізичного навантаження (зменшення тривалості та середньодобової кількості стенокардитичних нападів, середньодобової дози нітрогліцерину, р<0,05). Зменшення маси тіла та параметрів, що характеризують тип розподілу жирової тканини (ОТ, ОС та ОТ/ОС), найдостовірніше виражені при поєднаному призначенні симвастатину та кораргіну.
Ключові слова: ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, симвастатин, кораргін.
##submission.downloads##
Опубліковано
2013-06-13
Номер
Розділ
Оригінальні дослідження
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).