ЯКІСТЬ ЖИТТЯ У АНЕМІЧНИХ ПАЦІЄНТІВ НА ХРОНІЧНУ СЕРЦЕВУ НЕДОСТАТНІСТЬ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД НАЯВНОСТІ АБО ВІДСУТНОСТІ ХРОНІЧНОЇ ХВОРОБИ НИРОК
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.3.13589Анотація
Обстежено 140 хворих на хронічну серцеву недостатність II–IV функціонального класу внаслідок ішемічної хвороби серця. До складу першої групи ввійшли 71 анемічний пацієнт на хронічну серцеву недостатність ы хронічну хворобу нирок, другої – 69 хворих з анемією без ознак хронічної хвороби нирок. Для оцінки якості життя у пацієнтів з анемією на фоні хронічної серцевої недостатності використовували опитувальник FACT-An. Низькі рівні гемоглобіну асоціюються зі зниженням параметрів фізичного стану, сумарною шкалою слабкості й анемії у пацієнтів обох груп. Рівень кольоровості має значний вплив на фізико-функціональне й емоційне благополуччя у пацієнтів на хронічну серцеву недостатність, хронічну хворобу нирок і анемію, а також на рівень соціальних, сімейних взаємин у хворих з анемією, що розвинулась на фоні хронічної серцевої недостатності без ознак хронічної хвороби нирок.
Ключові слова: хронічна серцева недостатність, хронічна хвороба нирок, анемія, якість життя.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).