ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ВІЛ/СНІД-АСОЦІЙОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ПРИЧИНИ СМЕРТІ ХВОРИХ
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.3.13595Анотація
Проаналізовано 22 амбулаторні картки хворих, які померли від вперше діагностованого ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу. Встановлено, що значна частина хворих вела асоціальний спосіб життя, пацієнти страждали на алкоголізм чи наркоманію. Частіше туберкульоз розвивався на фоні ВІЛ-інфекції. Більшість хворих мали дисеміновану та інфільтративну форми легеневого туберкульозу, у третини з них поєднувались легенева та позалегенева локалізація туберкульозу. Значна кількість пацієнтів мали низьку прихильність до лікування як протитуберкульозними препаратами, так і антиретровірусними та мали виражений імунодефіцит. Переважна частина хворих померла від прогресування туберкульозу.
Ключові слова: вперше діагностований ВІЛ/СНІД-асоційований туберкульоз.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).