СЕРЦЕВО-СУДИННІ УСКЛАДНЕННЯ ХІМІОТЕРАПІЇ ОНКОГЕМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ: СУЧАСНІ НАПРЯМКИ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.3.13648Анотація
Порушення серця при призначенні цитостатичних препаратів і моноклональних антитіл можуть бути лімітуючими факторами в лікуванні онкогематологічних захворювань. Побічні дії хіміотерапії включають зниження якості життя, гіпотензію, гіпертензію, аритмії, порушення проведення, перикардит, тромбоемболічні ускладнення, серцеву недостатність, смерть. Ризик розвитку кардіотоксичності збільшують деякі фактори, зокрема ступінь експозиції препарату, вік, захворювання серця в анамнезі, артеріальна гіпертензія, комбінована терапія, попередні променева чи хіміотерапія. Важливим для зниження ризику кардіотоксичності, що виникає внаслідок хіміотерапії, є раннє призначення кардіопротекторних препаратів, особливо пацієнтам з високим ризиком розвитку лівошлуночкової дисфункції. Запобігання або зниження ризику кардіотоксичних ефектів хіміотерапії з метою поліпшення виживаності онкогематологічних пацієнтів може бути досягнуто щільною взаємодією між гематологом і кардіологом.
Ключові слова: серцево-судинні ускладнення, хіміотерапія, профілактика, лікування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).