НАУКОВЕ УЗАГАЛЬНЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ЕКСПЕРТНОЇ ОЦІНКИ ПРОТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РАКУ ШЛУНКА ТА РАКУ ПРЯМОЇ КИШКИ

Автор(и)

  • A. S. Nemchenko
  • S. O. Zharkova
  • M. V. Podgaina

DOI:

https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.5.19028

Ключові слова:

протипухлинні препарати, рак шлунка, рак прямої кишки, експертна оцінка, формулярний перелік

Анотація

Наведено узагальнені результати експертної оцінки протипухлинних препаратів для лікування раку шлунка та раку прямої кишки для їх відбору до формулярних переліків. Охарактеризовано вибірку експертів, які брали участь у дослідженні, та визначено показники компетентності експертів. З урахуванням компетентності експерта розраховано середньозважену бальну оцінку для кожного із 48 лікарських засобів, що використовуються для лікування досліджуваних патологій. Визначено перелік протипухлинних препаратів, рекомендованих експертами для включення у формуляр, який становив 80% вибірки.

Посилання

Воробьев П.А. Клинико-экономический анализ в медицинской организации. Практическое руководство для лиц, принимающих решения / Воробьев П.А. // Рациональная фармакотерапия. – 2008. – №1 (10). – С. 5 14.

Немченко А.С. Клініко-економічний аналіз фармацевтичного забезпечення хворих на рак молочної залози / А.С. Немченко, М.В. Подгайна // Вісник фармації. – 2009. – №1 (59). – С. 50–53.

Немченко А.С. Наукове узагальнення результатів моніторингу цін та доступності протипухлинних препаратів для лікування раку шлунка та раку прямої кишки / А.С. Немченко, С.О. Жаркова, М.В. Подгайна // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. – Харків, МНМТ. – №4 (24). – 2012. – С. 60–64.

Немченко А.С. Результати клініко-економічного аналізу фармакотерапії хворим на рак шлунка та рак прямої кишки в Україні / А.С. Немченко, С.О. Жаркова, М.В. Подгайна // Мат. міжнародної науково-практичної конференції «Оцінка медичних технологій та можливі механізми її впровадження в Україні», 16 жовтня 2012. – К., 2012. – С. 14.

Немченко А.С. Експертна оцінка лікарських препаратів, які застосовуються у лікуванні хворих на наркозалежність / А. С. Немченко, О. С. Яковлева // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. – Харків, МНМТ. – №1 (21). – 2012. – С. 68–72.

Панфілова Г.Л. Розробка організаційно-економічних заходів щодо включення статинів у формулярні переліки / Г.Л. Панфілова, Ю.В. Корж // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. – 2008. – Т. 1, №2. – С. 48 53.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Питання фармації