ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РЕЦЕПТУРНОГО ВІДПУСКУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.5.19044Ключові слова:
лікарські засоби, рецептурний відпуск, самолікування, обов’язкове медичне страхування, рецепти за міжнародною непатентованою назвоюАнотація
Виконали оцінку сучасних проблем рецептурного відпуску ліків в Україні та виявили їх негативні наслідки для населення та функціонування вітчизняної охорони здоров’я. За результатами аналізу встановили: першочерговою проблемою сучасної системи охорони здоров’я є неврегульованість рецептурного відпуску ліків, що є головною причиною неадекватного самолікування та поліпрагмазії. За результатами анкетного опитування, виконаного серед лікарів і фармацевтичних працівників, встановили та дослідили основні чинники, що зумовлюють порушення рецептурного відпуску лікарських засобів. Визначили основні напрямки удосконалення рецептурного відпуску ліків в Україні.
Посилання
Без рецепта не продавати. Чи подорожчають в Україні ліки. – Режим доступу: http://news.finance.ua/ua/~/2/0/ all/2012/04/29/277513.
Закон України від 18.03.2004 №1629-IV «Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу». – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1629-15.
Контроль за обігом рецептурних препаратів буде посилено: за матеріалами Колегії МОЗ України. – Режим доступу: http://www.apteka.ua/article/64555.
Ліки за рецептами: запровадити не можна скасувати. – Режим доступу: http://rakurs.rovno.ua/info.php?id=11364.
Лікарська політика України: говорять науковці. – Режим доступу: http://www.apteka.ua/article/136950.
МОЗ України має намір суттєво знизити витрати домогосподарств на ліки. – Режим доступу: http://www.apteka.ua/ article/149324.
Немченко А.С. Дослідження систем реімбурсації (компенсації) вартості лікарських засобів у міжнародній практиці / Немченко А.С., Котвіцька А.А. // Вісник фармації. – 2007. – №4 (52). – С. 46–49.
Парновський Б.Л. Електронний рецепт як елемент упровадження засад фармацевтичної діагностики / Б.Л. Парновський, Г.Ю. Яцкова, М.В. Слабий, А.І. Бойко та ін. // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. – 2011. – №2 (16). – С. 28–33.
Положення про Міністерство охорони здоров’я України. – Режим доступу: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/.
Правила виписування рецептів та вимог-замовлень на ЛЗ і ВМП: Наказ МОЗ України від 19.07.2005 р. №360. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20050719_360.html.
Регуляторна політика аптечного ринку: в пошуках ефективних галузевих рішень. – Режим доступу: http://www.apteka.ua/article/83854.
Скомпроментовані ліки. – Режим доступу: http://dt.ua/ HEALTH/skomprometovani_liki-110643.html.
Феномен Волиньфарму. – Режим доступу: http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/39347/.
Электронные рецепты становятся в США повседневной реальностью. – Режим доступу: http://www.hh.com.ua/news/ novosti_meditsiny/electronic-prescriptions-are-a-daily realityin-the-us/.
Электронные рецепты: вместо подписи - отпечаток врача.– Режим доступу: http://3rm.info/10457-yelektronnye receptyvmesto-podpisi-otpechatok.html.
Электронные рецепты оказались эффективнее обычных. – Режим доступу: http://medportal.ru/mednovosti/news/2012/02/01/eprescribing/.
Brownrigg P. Telemedicine in oral surgery and maxillofacial trauma: a descriptive account / Brownrigg P., Lowry J.C., Edmondson M.J., Langton S.G. // Telemed. J. E. Health. – 2004. – Vol. 10. – P. 27–31.
Kalinovsky D.K. The project «Telesurgery and Teletraumatology of the maxillo-facial area, Telestomatology» / Kalinovsky D.K., Matros-Taranets I.N., Khaheleva T.N. // Ukrainian Journal of Telemedicine and Medical Telematics. – 2004. – Vol.2, №2. – P. 211–215.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).