Клінічний випадок вогнепального осколкового проникного поранення грудної клітки з ушкодженням нижньої порожнистої вени з міграцією стороннього тіла по кровоносному руслу
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2022.6.266619Анотація
Пошкодження магістральних судин заочеревної травми належить до категорії найскладніших, зокрема й пошкодження нижньої порожнистої вени.
Мета роботи – демонстрація особливостей клінічних проявів і тактичних рішень вогнепального осколкового сліпого поранення нижньої порожнистої вени з міграцією стороннього тіла за током крові.
Матеріали та методи. Вивчили випадок вогнепального осколкового поранення нижньої порожнистої вени з міграцією стороннього тіла за током крові. Пораненому виконали СКТ із контрастуванням та без нього, FAST протокол, загальний і біохімічний аналізи крові, визначили ОЦК за допомогою формули Мура, погодинний діурез.
Результати. Здійснили оперативне втручання за життєвими показаннями, стан пораненого стабілізовано. Під час ревізії черевної порожнини та паранефральної клітковини стороннє тіло не ідентифіковано. В післяопераційному періоді відразу пораненому повторно виконали СКТ органів грудної клітки та черевної порожнини, у результаті ідентифіковано металевий осколок, що мігрував по нижній порожнистій вені до місця з’єднання з правим передсердям.
Пораненого прооперували в іншому спеціалізованому закладі, де видалили стороннє тіло за допомогою хірургічного магнітного інструменту.
Висновки. Вогнепальні пошкодження нижньої порожнистої вени зазвичай супроводжуються тяжким загальним станом, масивною крововтратою, що спричиняє здійснення термінових оперативних втручань. Багатокомпонентна передопераційна підготовка, чітко встановлений діагностичний план, мультидисциплінарний підхід на прикладі клінічного випадку, що описали, дають змогу зберегти життя навіть у таких найскладніших кейсах.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).