Значення черезстравохідної ехокардіографії у підготовці пацієнтів з фібриляцією передсердь до планової електричної кардіоверсії
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.3.13566Анотація
Відновлення ритму методом електричної кардіоверсії у пацієнтів з фібриляцією передсердь пов’язане з ризиком тромбоемболічних ускладнень. Для зменшення цього ризику рекомендовано проведення черезстравохідної ехокардіографії для запобігання утворенню тромбів у вушку лівого передсердя або проведення антикоагулянтної терапії протягом трьох тижнів перед кардіоверсією. Однак доказова база щодо ефективності такої антикоагулянтної підготовки обмежена. Отже, мета дослідження полягала в оцінці необхідності проведення черезстравохідної ехокардіографії усім пацієнтам з персистуючою неклапанною фібриляцією передсердь перед відновленням ритму методом електричної кардіоверсії після чотирьох тижнів терапії оральними антикоагулянтами з підтриманням цільових значень МНС. Тромби у вушках передсердь виявлено у 98 (83,0%) з 118 пацієнтів після чотирьохтижневої антикоагулянтної підготовки, у 50 (51%) пацієнтів тромби були неорганізованими. Отримані дані свідчать про необхідність проведення черезстравохідної ехокардіографії усім пацієнтам з персистуючою неклапанною фібриляцією передсердь після чотирьох тижнів антикоагулянтної підготовки до електричної кардіоверсії для виявлення осіб, які потребують тривалішої підготовки.
Ключові слова: фібриляція передсердь, тромбоемболічні ускладнення, черезстравохідна ехокардіографія, електрична кардіоверсія.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).