Значення черезстравохідної ехокардіографії у підготовці пацієнтів з фібриляцією передсердь до планової електричної кардіоверсії

Автор(и)

  • O. S. Kalashnikovа Zaporozhye State Medical University,

DOI:

https://doi.org/10.14739/2310-1210.2013.3.13566

Анотація

Відновлення ритму методом електричної кардіоверсії у пацієнтів з фібриляцією передсердь пов’язане з ризиком тромбоемболічних ускладнень. Для зменшення цього ризику рекомендовано проведення черезстравохідної ехокардіографії для запобігання утворенню тромбів у вушку лівого передсердя або проведення антикоагулянтної терапії протягом трьох тижнів перед кардіоверсією. Однак доказова база щодо ефективності такої антикоагулянтної підготовки обмежена. Отже, мета дослідження полягала в оцінці необхідності проведення черезстравохідної ехокардіографії усім пацієнтам з персистуючою неклапанною фібриляцією передсердь перед відновленням ритму методом електричної кардіоверсії після чотирьох тижнів терапії оральними антикоагулянтами з підтриманням цільових значень МНС. Тромби у вушках передсердь виявлено у 98 (83,0%) з 118 пацієнтів після чотирьохтижневої антикоагулянтної підготовки, у 50 (51%) пацієнтів тромби були неорганізованими. Отримані дані свідчать про необхідність проведення черезстравохідної ехокардіографії усім пацієнтам з персистуючою неклапанною фібриляцією передсердь після чотирьох тижнів антикоагулянтної підготовки до електричної кардіоверсії для виявлення осіб, які потребують тривалішої підготовки.

Ключові слова: фібриляція передсердь, тромбоемболічні ускладнення, черезстравохідна ехокардіографія, електрична кардіоверсія.

Біографія автора

O. S. Kalashnikovа, Zaporozhye State Medical University

аспірант каф. госпітальної терапії №2 ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України».

##submission.downloads##

Опубліковано

2013-06-13

Номер

Розділ

Оригінальні дослідження