Взаємозв’язок між ступенем тяжкості псоріазу та рівнем ФНО-α у хворих на псоріаз у поєднанні з гіпертонічною хворобою
DOI:
https://doi.org/10.14739/2310-1210.2015.3.44479Ключові слова:
псоріаз, гіпертонічна хвороба, ФНО-αАнотація
Актуальність проблеми визначена частотою коморбідності псоріазу та гіпертонічної хвороби. З метою вивчення взаємозв’язку ступеня тяжкості псоріазу, клінічних особливостей його перебігу та рівня ФНО-α у хворих на псоріаз у поєднанні з гіпертонічною хворобою всього обстежили 102 хворих. Основну групу (І група) становили 27 хворих на псоріаз у поєднанні з гіпертонічною хворобою. Груп порівняння було дві: 26 хворих на псоріаз (ІІ група) і 49 хворих на гіпертонічну хворобу (ІІІ група). Для оцінювання тяжкості захворювання використовували індекс PASI (Psoriasis Area and Severity Index). Для вивчення якості життя пацієнти заповнювали опитувач DLQI (The Dermatology Life Quality Index). Визначення ФНО-α у сироватці крові виконали методом непрямого твердофазного імуноферментного аналізу. Встановили, що у хворих основної групи вірогідно частіше, ніж при псоріазі, реєструвалися поширені форми дерматозу з частими рецидивами, частіше траплялися тяжкі форми, артропатичний псоріаз. Дані кореляційного аналізу свідчать про різке зниження задоволеності різними аспектами життя, що корелює з прогресуванням цитокінової активації. За даними регресійного аналізу, зв'язок між ступенем тяжкості псоріазу та ФНО-α у хворих основної групи вірогідно описувався експонентною моделлю регресії та виявився більш тісним і вірогідною, ніж при псоріазі.
Посилання
Soloshenko, E. N. (2008). Psoriaz: e`tiopatogenez, strategiya terapii s uchetom stadii i tyazhesti processa [Psoriasis: etiopathogenesis, treatment strategy, taking into account the stage and severity of the process]. Mezhdunarodnyj medicinskij zhurnal, 3, 91–95. [in Ukrainian].
Bodnya, K. I. & Kadelnik, L. O. (2013). Suchasnyi stan problemy khronichnykh dermatoziv [Suchasnyj camp problemi hronіchnih dermatozіv]. Bukovynskyi medychnyi visnyk, 3(2), 94–99. [in Ukrainian].
Soloshenko, E`. N., Zhukova, N. V., Yarmak, T. P. & Shevchenko, Z. M. (2012). Faktor nekroza opukholi, interlejkiny i lipidnyj obmen v raznykh stadiyakh techeniya psoriaza [Tumor necrosis factor, interleukins and lipid metabolism in different stages of the flow of psoriasis]. Zdorov'e Ukrainy, 1–2, 62–64. [in Ukrainian].
Katunina, O. R. & Rezaikina, A. V. (2011). Provospalitel'nye citokiny IL-1 i FNO-α v ochagakh porazhennoj kozhi bol'nykh psoriazom [Pro-inflammatory IL-1 and TNF alpha cytokines in affected skin foci in psoriatic patients]. Vestnik dermatologii i venerologii, 4, 25–30. [in Russian].
Nestle, F. O., Kaplan, D. H. & Barker J. (2009). Psoriasis. N Engl J Med, 361(5), 496–509.
Nograles, K. E., Davidovici, B. & Krueger, J. G. (2010). New insights in immunologic basis of psoriasis. Semin Cutan Med Surg, 29(1), 3–9. doi: 10.1016/j.sder.2010.03.001.
Kalliolias, G. D., Gordon, R. A., & Ivashkiv, L. B. (2010) Suppression of TNF-alpha and IL-1 signaling identifies a mechanism of homeostatic regulation of macrophages by IL-27. J Immunol, 185, 7047–7056. doi: 10.4049/jimmunol.1001290.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).